• (0)
  • פריטים
  • סל קניות

ההיסטוריה של המקרר

אותו המקרר שקיים אצלנו בבית כבר שנים רבות ונלקח כמובן מאליו שהוא שם – פעם לא היה קיים. לפני שהגיע המקרר, המקררים הראשונים היו בעצם חורים אשר נחפרו באדמה והוכנס לתוכם קרח. אנשים קיררו והקפיאו מוצרי מזון בתוך מבנים המיועדים לכך המלאים בקרח ובשלג הטבעיים של אמא אדמה, על ידי התאיידות מי מלח אשר אשר ייצרה קור. בנוסף, שימור אוכל לפני שנת 1803 נעשה על ידי המלחה, עישון, תיבול או יבוש.

קירור הינו תהליך של הסרת החום במקום מסויים או ממוצר מסויים בשביל להוריד ממנו את הטמפרטורה למען שימור המוצר. מקרר משתמש באידוי נוזל בכדי לקרר.

הקירור המלאכותי הראשון נוצר על ידי וויליאם קאלן בשנת 1748 על ידי ניסוי באוניברסיטת גלאסגו. בשנת 1834 בנה ג'ייקוב פרקינס את המקרר הפרקטי הראשון. מקרר זה השתמש בגז האת'ר בתהליך הקירור שלו. מקררים משנות ה-1800 המאוחרות ועד לשנת 1929 השתשמו בחומרים וגזים רעילים בכדי ליצור את הקור המלאכותי השרוי במקרר. בשנות ה-20 אירעו מספר תאונות קשות עקב חומרים אלו וגרמו למוות. שלושה תאגידים אמריקאיים שיתפו פעולה בכדי למצוא פיתרון בטוח ולא רעיל אשר יחליף את הגזים הללו, מה שהביא לגילוי גז הפריאון. לאחר כמה שנים בלבד, מקררים המשתמשים בגז הפריאון החלו להיות סטנדרנט מקובל בכל בית. מאז מערכת הקירור לא השתנתה יותר מדי.

בנוסף, בשנות ה-20 וה-30 כאשר המקררים האלקטרונים הראשונים עם תאי קרח הגיחו לשוק - הוצגו לראשונה המקפיאים. בגלל שאי אפשר היה לגרום ליצור המוני של מקררים אלו ולכן היו יקרים. רק אנשים אמידים בעלי כסף יכלו להרשות לעצמם מקרר שכזה. יצור המוני של מקררים החל רק לאחר מלחמת העולם השנייה. בשנות ה-40 אחסון מזון קר נהיה פופלארי בקרב הצרכנים האמריקאים והמקרר קיבל לראשונה סטנדרט לקירור מזון.

טכנולוגיית המקררים החדשה הייתה מועילה לא רק לעסקי הבישול, מוצרי החלב והבשר אלא גם לתעשיות האחרות השונות אשר רתמו את יצירת הקור לשימושם. לתעשיית הברזל לדוגמא אשר בה השתמשו לקירור הכלים שנוצרו. גם תעשיית הטקסטיל החלה לנצל את טכנולוגיית הקירור להלבנה וצביעה. ובעצם, טכנולוגיית הקירור שימשה המון נישות תעשייתיות.

טכנולוגיית הקירור החלה לקחת כמה צעדים קדימה בשנות ה-50 וה-60 כאשר המצאות כגון הפשרה אוטומטית, ויצירת קרח אוטומטית הופיעו לראשונה. בנוסף, בתחילת שנות ה-60 הופיע גם המקרר הקטן הידוע בשמו מיני-בר אשר שימש את המלונות היוקרתיים.מקרר לבית ולמשרד - Landers

בשנות ה-70 וה-80 איכות הסביבה נהיה נושא חשוב ביותר, מה שהוביל ליצירת מקררים העושים שימוש חכם יותר באנרגיה, והעלמת הכלורופיל.

בסיס המקרר לא השתנה הרבה מאז, אולם ישנה התקדמות טכנולוגית במקררים כיום אשר כוללים בתוכם צג עם מד טמפרטורה, מיני בר למזיגת מים ועוד.

כיום ניתן להנות ממקררים קטנים לשימוש אישי. היכנסו לאתר של חברת Landers מתמחה ביצור ושיווק מקררים קטנים למשרד ולבית, לחצר, ליין ולרכב.

לשאלות נוספות ופרטים נוספים, פנו אלינו: landers.co.il.
משלוחים לכל הארץ

שליח עד אליך תוך 5 ימי עסקים

פנה אלינו לכל שאלה

שלח