מקררים כללי, מקררים לבית

מקרר קטן עם מקפיא ועוד פתרונות שייעלו את ההתנהלות בבית

מקרר למשרד ולבית עם מקפיא

בשנים האחרונות, עולה החשיבות של ניהול משק בית יעיל, מאורגן ונוח יותר, וכולנו מחפשים פתרונות שיסייעו לנו לשמור על הבית מסודר ומינימליסטי יותר. כיצד מקררים קטנים מסייעים לייעול העבודה במטבח הביתי?

בשנים האחרונות, עולה החשיבות של ניהול משק בית יעיל, מאורגן ונוח יותר, כאשר רבים מבינים עד כמה העניין משפיע על האווירה בבית, על השקט הנפשי ועל רמות הריכוז והשלווה של דיירי הבית. כולנו מחפשים פתרונות שיסייעו לנו לשמור על הבית מסודר ומינימליסטי יותר, כאשר אלו מובילים לניהול זמן יעיל יותר, ולמראה מסודר, נקי ונעים בחללי הדירות.

מכשירי החשמל ופתרונות האחסון הנכונים, משחקים תפקיד מרכזי בסיפור הזה. בין אלה בולט מקרר קטן עם מקפיא כתוספת מועילה במיוחד בכל בית. מהם היתרונות של שילוב מקרר קטן לצד מכשירים חכמים ופתרונות אחסון שונים, וכיצד כל אלו מסייעים בייעול חיי היומיום של כולנו?

היתרונות העצומים של תוספת של מקרר קטן בבית 

מיקסום הפוטנציאל של שטח קטן

מקרר קטן עם מקפיא עשוי להיות פתרון מושלם בבתים שבהם שטח המטבח מוגבל. גודלו הקומפקטי הופך אותו לאידיאלי להתאמה גם בנישות קטנות שאולי נותרו בחלל המטבח, או מתחת לארונות או שידות. אם אתם מרבים לבשל עבור בני הבית או אוהבים לארח, הסבירות שתזדקקו לשטח אחסון נוסף שכזה עולה. 

יעילות אנרגטית: חיסכון גם בעלות המקרר עצמו וגם בחשבון החשמל

מקררים קטנים צורכים פחות אנרגיה בהשוואה למקביליהם הגדולים. הדבר עשוי להוביל לחיסכון משמעותי בחשבונות החשמל, ולתרום לניהול משק בית ידידותי יותר לסביבה. כמו כן, את המקררים הקטנים עצמם ניתן להשיג במחירים נוחים המתאימים לכל כיס. 

חובבי האירוח? עיניים אלינו

בישראל, העניין החברתי הוא חזק ומשמעותי, ורבים מאיתנו נוהגים לארח לעתים קרובות חברים ובני משפחה. מקרר קטן עשוי להיות שימושי במיוחד עבור חובבי האירוח, כאשר תוכלו להצטייד באקסטרה מוצרי מזון, משקאות וחטיפים לקראת התכנסויות או אירועים אחרים בהם אתם מארחים את האנשים שאתם אוהבים. יש לציין שאת המקרר הקטן לא חייבים להציב במטבח, אלא ניתן למקם אותו בקרבת אזורי האירוח שבבית לרבות הסלון, המרפסת או החצר, ולאחסן בו משקאות וחטיפים שיהיו נגישים לכם בכל עת, וישחררו אתכם מריצות תכופות למטבח המרכזי. 

מצוין עבור שומרי כשרות: הפרדה של פריטי מזון

המקררים הקטנים מהווים פתרון מצוין להפרדה בין סוגים שונים של פריטי מזון. לדוגמה, ניתן להשתמש בו אך ורק לאחסון משקאות, ירקות ופירות, וכמובן – הוא יהיה מושלם להפרדה בין חלב לבשר עבור שומרי הכשרות. כמו כן, בשנים האחרונות עולה המודעות לרגישויות ואלרגיות שונות למזון, וניתן להיעזר במקרר הנוסף ולאחסן בו אך ורק מוצרי מזון המוגדרים כבטוחים עבור אלו הסובלים מרגישות.

משפחות מרובות ילדים יהנו משטח נוסף של אחסון בקירור

במשפחות שבהן נפוצה קנייה של מוצרי מזון בכמויות גדולות, מקרר קטן משמש כשטח אחסון נוסף עבור ה״אקסטרות״ שרוכשים בסופרמרקט. כמו כן, באופן זה מובטח שהמקרר הראשי לא יהיה עמוס עד אפס מקום, ופריטים המזון השונים יהיו נגישים יותר.

עוד מכשירי חשמל שתורמים להתנהלות יעילה במטבח

מלבד מקרר קטן, מכשירי חשמל חכמים אחרים יכולים לתרום לבית יעיל:

מכשיר מיקרוגל: חוסך המון זמן בחימום תבשילים

מדובר במכשיר רב תכליתי לחימום מהיר, הפשרה ואפילו בישול, החוסך זמן ואנרגיה. עם זאת, חשוב לציין שהוא אינו מתאים לחימום של כל מוצר מזון באשר הוא, אלא יטיב עם תבשילים שיש בהם נוזלים. לחימום לחם ומאפים, העדיפו תנור או מכשיר טוסטר. 

מדיח כלים: דרך האל-חזור 

כל מי שיש לו מדיח כלים בבית, כבר לא יוכל אי פעם לחיות בלי המכשיר הגאוני הזה. מדיחי כלים מודרניים חסכוניים באנרגיה וחוסכים זמן, מים ומאמץ בהשוואה לשטיפה ידנית.

בלנדר קומפקטי או בלנדר מוט

בלנדר שהוא כמו כוס גדולה או בלנדר מוט מתגלים כמכשירים שימושיים מאוד בתהליך הבישול הביתי. בבלנדר קומפקטי תוכלו לטחון שייקים, להכין פסטו וממרחים ואפילו להכין בדקות ספורות בלילת פנקייק מהירה ואחידה. בלנדר מוט הוא מכשיר נהדר לטחינת מרקים – כבר בתוך סיר הבישול שלהם ועוד. שני המכשירים הם קומפקטיים, וחשוב מכך, קלים מאוד לשטיפה, לניקוי ולאחסון.

פתרונות אחסון חכמים: מסייעים לשמירה על סדר וארגון 

עבודה יעילה בבית אינה מסתכמת במכשירי החשמל הנכונים, אלא גם נובעת משימוש בפתרונות אחסון חכמים:

מדפים מודולריים

 יחידות מדפים מתכווננות וניתנות להתאמה אישית במטבח, במזווה או בחדרי שירות, יכולות למקסם את ניצול החלל ולשמור על סדר וארגון מיטביים.

יחידות אחסון נשלפות

מגירות ויחידות אחסון נשלפות שניתן לקנות בחנויות כלי בית, מסייעות למקסום שטח במטבחים קטנים, ומאפשרות גישה נוחה לפריטים המאוחסנים בחלק האחורי של הארונות.

מתלים צמודי קיר

נצלו שטח אנכי לצורכי אחסון –  במיוחד עבור פריטים הנמצאים בשימוש תכוף. באופן זה, תוכלו לפנות מקום על שטח העבודה של המטבח ולהפחית את העומס הויזואלי.

יש להתחשב בעיצוב הקיים כאשר אתם רוכשים מכשירי חשמל ופתרונות אחסון 

רגע לפני שבוחרים מכשירי חשמל ופתרונות אחסון שונים למטבח או לכל חלק אחר של הבית, חשוב לקחת בחשבון את העיצוב הכללי והאסתטיקה של הבית. המטרה היא ליצור שילוב הרמוני של פונקציונליות וסגנון. למשל, בחירה במקרר קטן המשלים את קונספט העיצוב של המטבח או בחירה בפתרונות אחסון התואמים את פלטת הצבעים וסגנון העיצוב של הבית.

תחזוקה וניקיון

כדי להבטיח אריכות ימים ויעילות, תחזוקה שוטפת של מכשירי החשמל האלו היא חיונית. הדבר כולל ניקיון שגרתי, בדיקת תקלות וטיפול בעת הצורך. תחזוקה נכונה לא רק מאריכה את חיי המכשירים אלא גם מבטיחה שהם יתפקדו ביעילות אופטימלית.