מקררים כללי, מקררים לעסק

במסעדה, בבר או בבית – באילו מקומות יתאימו מקררים יוקרתיים?

מקרר בנוי למשקאות

מקרר יינות אלגנטי, לא רק מסייע לשמור היטב על בקבוקי היין היקרים שנרכשו, אלא גם מהווה תוספת רבת נוכחות ורושם לעיצוב הכללי. רשימת המקומות בהן מומלץ לאמץ את הפריט שהוא גם פונקציונלי וגם שיא הסטייל

מקררים יוקרתיים הפכו זה מכבר לסטנדרט במקומות בהם משקיעים בעיצוב הפנים. במקרים רבים, מדובר במקרר יינות אלגנטי, שלא רק מסייע לשמור היטב על בקבוקי היין היקרים שנרכשו, אלא גם מהווה תוספת רבת נוכחות ורושם לעיצוב הכללי.

אז כיצד ניתן לשלב את המקררים היפהפיים הללו במקומות שונים?

מקרר יוקרתי בבית

תשכחו מכל מה שידעתם על מקררים, כלומר על מפלצות המתכת חסרות החן האלו, שאין לנו ברירה אלא להצטייד בהן, על מנת לאחסן מוצרי מזון ומשקאות בקירור. אנחנו מדברים כעת על פריט שהושקעו בעיצוב שלו משאבים רבים, והוא תוצר של מלאכה רבה, ששולבו בה גם הנדסת חשמל וגם עיצוב מוקפד, של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. מקרר יינות בצמוד לאחד הקירות בסלון הבית, למשל, יכול להוות מוקד מרהיב שמושך אליו תשומת לב רבה וחיובית כמובן, כאשר הוא משדר יוקרה וטעם טוב, לצד הבנה ביינות ואנינות טעם כללית. שילוב של מקרר כזה בחדר האורחים, גם מצביע על נדיבות והכנסת אורחים, תוך שאתם נכונים למזוג להם את מהיינות המשובחים שרכשתם במיטב כספכם. ברוב המקרים, העיצוב של מקררים כאלו הוא מאוד נקי וסולידי, ואי לכך גם נייטרלי, כך שיוכל להתאים למגוון סגנונות עיצוב פנים, החל מסגנון עתיק עשיר וחם, ועד לסגנון מודרני מינימליסטי. חשוב לדעת שבמקרה שמדובר במקרר יינות, הוא לא יפה, אלא שהתכנון שלו שונה בתכלית מזה של מקרר רגיל. מקררי יין הונדסו כך שיעניקו ליינות את הטמפרטורה המדויקת, רמת הלחות האופטימלית וגם האפלה הרצויה, על מנת שאלו יישמרו היטב וטעמם יהיה ערב לחיך, בדיוק כמו שהתכוונו ביקב שייצר אותם. בנוסף, במקררים הייעודיים הם מונחים בשכיבה (לעומת במקרר רגיל, בו לא פעם נאלצים להעמיד אותם), וכך אין חשש מהתייבשות פקק השעם ומהצטברות משקעים בתחתית.

מקרר יוקרתי במסעדה

כל מי שפותח מסעדה, יודע שאחד המפתחות החשובים ביותר להצלחתה הוא העיצוב. בלי עיצוב מוקפד ומסוגנן, לא תשרור במקום האווירה הרצויה והנעימה, אשר לקוחות מחפשים כאשר הם יוצאים לבילוי במסעדה. לא משנה כמה המנות עדכניות, אנינות וטעימות, אם לא תהיה במסעדה האווירה הנכונה, הבילוי ייפגע, לעתים קרובות ברמה כזו שתרחיק ממנה לקוחות ותמנע את חזרתם למקום. אם כך, הנה משהו שיכול בקלות לשדרג את העיצוב במקום, וכדאי להשקיע בו מחשבה כאשר בוחרים מקרר למסעדה. מעבר למקררים הפונקציונליים שאתם מזמינים עבור המטבח, כדאי לשקול בחיוב לשלב גם מקרר יינות שיוצב או בבר המסעדה, או כפריט דקורטיבי ואף שימושי עבור המלצרים – בנקודה אחרת מתאימה ברחבי המסעדה. לא פעם, בוחרים להציב את הפריט האלגנטי והיוקרתי הזה דווקא במבואת הכניסה למסעדה, כך שהאורחים יכולים להתרשם ממבחר היינות (וגם להתרשם עמוקות מהסטייל של המקום, על הדרך), וכבר להתחיל לסמן לעצמם איזה מהם הם מעוניינים לבקש מהמלצרים. גם במסעדות, החשיבות לסגנון העיצוב שנבחר היא משנית, שכן מקרר יוקרתי יוכל להשתלב באופן הרמוני יחד עם כל סטייל.

מקרר יין בבר – גם שימושי וגם נאה

טוב, כאן מדובר באלמנט שהוא כמעט מתבקש, אך תתפלאו לגלות שלא בכל בר תמצאו מקרר יוקרתי לאחסון אופטימלי של היינות, וקצת חבל. בברים שמכבדים את עצמם, ואת הלקוחות שלהם, מקרר יינות יוקרתי הוא בגדר חובה, ויש לכך כמה סיבות. הראשונה ביניהן היא כמובן השימושית. סביר להניח שאתם רוכשים כמויות גדולות של בקבוקי יין שווים, ומומלץ בחום להעניק להם את תנאי האחסון האידיאליים. כמו כן, אם עסקינן בשימושיות, בברים לא פעם הברמנים נדרשים לפעול במהירות וביעילות, וברגע שאתם מרכזים להם את כל היינות הטובים במקום אחד, ובאופן שקל לשלוף ממנו את הבקבוקים, הרי שקיצרתם משמעותית את משך הזמן בו הלקוחות מחכים ומחכים למשקה שלהם. כל מסעדן או בעל בר יעיד שזהו גורם קריטי. הסיבה השנייה ששווה לכם לשלב מקרר כזה היא למשוך את עיני הלקוחות (וגם לעורר את בלוטות הטעם שלהם), לכיוון היינות היוקרתיים שרכשתם, ובכך להגביר את המכירות של אלו. בנוסף, כמובן שמקרר כזה ישלים היטב את העיצוב במקום, וירים את הסטנדרט באופן כללי. 

מקרר יוקרתי בבית קפה

אם בעבר בתי קפה נועדו ללגימת משקאות חמים ואכילת מאפים בלבד, הרי שכיום הם משולים למסעדות של ממש. השפעות אירופאיות ניכרות היטב בבתי הקפה המקומיים, וההשקעה בעיצוב האטרקטיבי, החמים והמזמין, ובאלמנטים נוספים של אווירה כמו מוזיקה ואפילו ניחוחות, היא כבר סטנדרט בכל בית עסק מהסוג הזה. בניגוד לעבר, בו בבתי קפה הייתם מוצאים בעיקר כריכים וסלטים בתי קפה רבים מגישים גם אוכל חם בארוחות עסקיות בצהריים וארוחות ערב נינוחות. אי לכך, הרי זה מתבקש שגם תוצע כוס יין לצד הארוחה. במקרים כאלה, כדאי מאוד שיוצעו לאורחים יינות איכותיים, לעתים במחירים משתלמים יותר מאשר אלו שיוצעו במסעדה למשל, ולכן גם הביקוש יעלה ואיתו התחלופה. בשורה התחתונה, זה אומר שתצטרכו להצטייד בלא מעט בקבוקים, ואז גם למצוא להם פתרון אחסון נאות. מקרר יין יוקרתי הוא התשובה המנצחת כאן, מאחר והוא יהווה תוספת אלגנטית במיוחד לעיצוב בית הקפה, במיוחד אם הוא מעוצב בסגנון אירופאי, שמאוד טרנדי בשנים האחרונות. בנוסף, כך יוכלו הלקוחות גם לבדוק מבעוד מועד אילו יינות אתם מחזיקים במקום, ולבקש מהמלצרים את שאהבה נפשם. כלומר, מקרר היינות ישמש גם כמקרר תצוגה.