מקררים לבית

מקרר לצעירים

עוברים לבית הראשון שלכם כמבוגרים? הגיע הזמן לרהט את הבית כמו שצריך. בית כזה יראה קצת אחרת והצרכים שלכם דורשים התאמת תכולה:

בשלב כלשהו הגוזלים עוזבים את הקן ולכן צריך לחשוב על העתיד, היכן יגורו ובמה יצטיידו כדי להפוך את החיים לנוחים הרבה יותר. לכל אחד מגיע הזמן לעזוב את הבית וכעת מה שהורגלתם אליו בבית יכול להיות שלכם. הפעם, אתם מקבלים א הזכות לרהט ולבחור את תכולת הבית שלכם. אם אתם מקלים על עצמכם ועוברים לבית מרוהט זה קל יותר, אבל אם לא, חשבו על מה שאתם צריכים לחיים נוחים.

מה צריך לקנות לבית הראשון?

אם אתם לא עוברים לבית שבו כבר יש ריהוט ומכשירים חשמליים זה הזמן להתחיל לחשוב ולתכנן מה אתם צריכים באמת. אבל אל תמהרו. היום הטרנד הוא לא לבזבז כסף על מה שלא צריך ועדיף להוציא אותו על ציוד טוב ובסיסי שאתם צריכים, כמו מכשירים חשמליים, מבלי לצבור יותר מדי ולזרוק עודפים. לכן, בהזדמנות זאת, כדאי לעצור ולחשוב על מה שיש לכם בבית ועד כמה מתאים לכם להוציא כסף ולרהט אותו כמו ההורים.

זה יכול להתבטא בכך שתעשו סדר עדיפויות משלכם ותחליטו שאתם לא מוציאים כסף על מה שלא נחוץ לכם, כמו טלוויזיות גדולות ויקרות, או כמו רהיטים כבדים כמו מערכות ישיבה גדולות ויוקרתיות. ברור לכם שמה שנחוץ באמת לכל אדם צעיר הוא הבייסיקס, הצרכים הבסיסיים כמו מכונת כביסה ומקרר, מיטה ושולחן עבודה לאוניברסיטה ולמחשב. ספה וכורסה כדי לארח ואולי שתהיה גם נפתחת כדי שתוכלו לארח עליה ללילה נוח את החברים.

מה חשוב לקחת בחשבון כשקונים מקרר ראשון?

במקרה זה כדאי לכם לחשוב על מה שנחוץ לכם במטבח כדי שלא תוציאו כסף מיותר על מכשור חשמלי שאין צורך בו. צריך כיריים כלשהן ותנור או טוסטר אובן ענק שאפשר לחמם ולאפות בו, אבל הכי חשוב הוא לחשוב על מקרר בגודל שמתאים גם לצריכת המזון שלכם. קנו מקרר ראשון גדול רק אם אתם מאלה שאוהבים לבשל המון או לארח חברים למסיבות שתייה, זה בוודאי צריך להיות המקרר שתקנו לכם. אם אתם כבר לא חיים ביחיד אלא בזוג, יש  לכם כעת תא משפחתי צעיר וקטן שאותו בוודאי תרצו להגדיל.

בכל מקרה, כשאתם חושבים על מקרר לצעירים כמוכם, חשבו על מצבכם הפיננסי, על התכניות שלכם לגור בבית הזה עוד הרבה זמן או לעבור בתוך תקופה קצרה, ועד כמה יהיה לכם נוח להיטלטל עם מקרר ענק שלא מתאים לכם. במקרה כזה מקרר לצעירים שלא מתכוונים להשתקע במקום אחד זמן רב הוא מקרר קטן יחסית של כמה עשרות ליטרים נפח בלבד, או אפילו מיני בר כלשהו שמעוצב בצורה שמתאימה לזמנים הנוכחיים. יש לא מעט מקררים שמתאימים למי שאוהב מוטיבים עיצוביים מעניים כמו מקרר רטרו או מקרר בצבעי מותג שהוא אוהב כמו חברת משקאות מפורסמת. המקרר שלכם צריך להיות שימושי אבל לבטא גם משהו ייחודי משלכם, ללא ספק. זהו הבית הראשון שלכם מחוץ לבית של ההורים, בכל זאת.

מה מאפיין מקרר לצעירים?

מקררים לצעירים יכולים להיות גדולים, בניגוד למה שנהוג לחשוב, אבל לא בהכרח. מקרר גדול לצעירים שמור רק לחובבי בישול רציניים ולכאלה שמארחים המון אנשים. בדרך כלל הם יהיו קטנים יותר משום שצעירים לא זקוקים ליותר מדי כדי להתחיל את החיים. הם מאחסנים בדרך כלל שתייה רבה, קלה ואלכוהולית, בקבוקי מים אם הם חובבי ספורט וחיים בריאים, ובעיקר ירקות ופירות ותוצרת טרייה אם הם מבשלים לעצמם.

אחרים, שלא נוהגים לבשל, יאחסנו רק מצרכים שנוהגים להכין מהם ארוחות קלות או מנות של טייק אווי ומשלוחים הביתה כדי לקבל לפחות ארוחה חמה ונורמלית. כל אלה מחייבים שיהיה מקרר שיכול להכיל את כל המנות והמצרכים האלה ולא להגביל אותם במקום. צריך שיהיו מקומות מיוחדים לכל הבקבוקים שבוודאי יצטרכו אותם אם הם מארחים המון. נשים ירצו בוודאי קצת מקום לתכשירי קוסמטיקה וכמובן שצריך מקום לתרופות. אבל בדרך כלל מקררים כאלה לצעירים יהיו מעוצבים בצורה חכמה כדי להכיל מספיק מקום לכל מה שחשוב באמת.

מקרר לצעירים בעלי משפחה

מקררים שמיועדים לצעירים עם משפחה חייבים להיות בתצורה פנימית שמכילה את כל מה שיש למקרר משפחתי אבל בכמויות קטנות יותר. זה אומר שחלק מהמקום ששמור לפונקציות מסוימות כמו ברזי מים או מקום לבקבוקי יין יהיו מיותרים. מה שנחוץ למשפחות הצעירות הוא מדפים להניח עליהם מצרכי מזון לבישול ובעיקר לילדים ולתינוקות. אם הם רגילים לערוך קניות שבועיות ולא יומיות זה צריך להחזיק מספיק מקום ונפח של מקרר כדי שלא יצטרכו לבזבז זמן כשיש תינוקות והרבה עבודה עם הילדים ולרוץ בכל פעם למרכול כדי לחדש את האספקה.

חשיבותה של חלוקה פנימית של מקרר

המקרר של משפחות צעירות לא חייב להיות ברוחב מלא, אבל כן בעל חלוקה פנימית של מדפים, מגירות לירקות ופירות ומעל הכל תא הקפאה. תא הקפאה למשפחות הוא הצלה אמיתית משום שתמיד אפשר לחסוך ריצות למכולת כדי לקנות אוכל ואפשר לשלוף משהו ולהפשיר ולבשל. היום יש גם תאי הקפאה שהחליפו את מקומם והם נמצאים למטה במקום למעלה, כדי להקל על מי שצריך יותר את המקום העליון למטרת מגירות קירור לירקות ופירות. מכיוון שמתכופפים למטה רק לעתים רחוקות הגיוני שיאחסנו שם מצרכים שלא משתמשים בהם הרבה. עיצוב המקרר יכול להיות בסגנון רטרו או קלאסי, עם דלת שקופה או בעל שתי דלתות, עם כל מיני גאדג’טים וחידושים, אבל הכי חשוב שיהיה בעל תצרוכת אנרגטית חסכונית ומנוע אמין ושקט.