מקררים כללי, מקררים לבית

5 סיבות להכניס מקרר קטן הביתה

ישנן סיטואציות רבות, בהן הכנסה של מקרר קטן יכולה לפתור את הבעיה בקלות רבה. מקררים קטנים הם זולים יותר ממקררים רגילים, קלים, ניידים וקומפקטים, ומתאימים בכל מקום

בישראל, כידוע לא זול לחיות ובמיוחד לא זול לגור בדירות באשר יהיו, כאשר במקרים רבים מאוד, אנחנו מוצאים עצמנו מתגוררים בבית קטן יותר מזה שהיינו רוצים, במיוחד אם אנחנו חיים בערים גדולות ומרכזיות כמו תל אביב, רמת גן, גבעתיים, וחיפה. ישנן מספר דרכים לפתור בעיות של שטח בבית, בין שמדובר בעיצוב פנים מינימליסטי ובין שמדובר בחשיבה מחודשת על הרגלי הצריכה שלנו. בלא מעט מקרים, הוספה של מקרר קטן יכולה להוות פתרון פשוט, זול, נגיש וקל (תרתי משמע), שיכול לשרת אתכם נאמנה. מיד נסביר כיצד המכשיר הטריוויאלי לכאורה, יכול לשמש אתכם ולייעל את ההתנהלות היומיומית, ובאילו מקרים. 

1 – אתם אוהבים לבשל ולארח ותמיד נגמר המקום במקרר המרכזי

כמעט ואין משפחה בה לא מכירים את הסיטואציה המתסכלת, בה חוזרים מהסופר עם המון שקיות מלאות (או שמגיע הביתה משלוח גדול מהסופר), ואיך שלא מנסים להרכיב את הפאזל המבולגן של המצרכים בתוך המקרר – לא נשאר מספיק מקום לאחסן בו את כל המוצרים שהגיעו זה עתה. במיוחד במשפחות בהן יש הרבה ילדים, או פשוט כאלו שאוהבות לארח וחשוב להן לקיים את ארוחת השבת החגיגית כסדרה, הבעיה הזו צצה שוב ושוב, ולעתים נראה כאילו לא משנה כמה נגדיל את המקרר המרכזי – אף פעם לא יהיה בו מספיק מקום. במקרים כאלה, תוספת של מקרר קטן הביתה היא פתרון פשוט וגאוני. מקררים קטנים ניתן לאחסן בכל נישה פנויה ברחבי הבית, ואפילו במחסן, בחצר או במרפסת, והם מהווים גיבוי נאמן ומסור, שיעמוד לשירותכם בכל עת. מדובר בהשקעה של כמה מאות שקלים, שיכולה לחסוך לכם המון כאבי ראש, זמן וריצות מיותרות לסופר, כאשר תוכלו לרכז קנייה אחת גדולה בכל פעם, ולהיות שקטים שיהיה לכם מספיק שטח לאחסן את כל הצידה. 

2 – יש לכם מרפסת או חצר גדולה ומרוחקת מהמטבח

בתקופת הקורונה, נפל לרובנו האסימון – שאין כמו לבלות במרפסת או בחצר הבית, ובמיוחד עם מזג האוויר הנוח של ישראל, שטחי החוץ הללו יכולים להיות האטרקציה המרכזית של הבית ובכלל. כעת, כשהקיץ כבר כאן בכל הכוח, לא מעט משפחות בונות גם בריכה בחצר, והשמחה גדולה. במקרים כאלה, אתם עשויים למצוא את עצמכם מבלים ימים שלמים במתחם החוץ של הבית, ובעיקר אם יש ילדים בתמונה. כאן כמעט מתבקש שגם יהיה מקרר קטן בסביבה, שיחסוך מכם א הריצות למטבח המרוחק השוכן במעמקי הבית, ותוכלו להנות משתייה קרה, מבירות צוננות ומנשנושים בכל עת שיתחשק לכם. מדובר בשדרוג של ממש בחוויה של הבילוי במרפסת או בחצר.

3 – אתם גרים בדירת שותפים ומעוניינים בפרטיות

דירות שותפים הן נושא כאוב למדי, כאשר כמעט כל אחד שחווה את הסיטואציה הזו, יספר שהיא לא נגמרה בטוב. ההתחשבנות האינסופית, חוסר בתחושת הפרטיות והריבים על "מי גמר את החלב?" יכולים ממש להרוס את מצב הרוח. עם זאת, מחירי השכירות בארץ לא תמיד מאפשרים להחזיק דירה לבד, במיוחד לא בתל אביב ובמיוחד לא אם אתם סטודנטים. האפשרות הסבירה, היא לעשות כל מה שאפשר כדי להשיג פרטיות בתוך דירת השותפים. ההמלצה שלנו היא לארגן חדר בו גם תוכלו לארח, גם ללמוד בשקט, ובאופן כללי – לצמצם את הסיבות לצאת ממנו אל המרחבים המשותפים בדירה. אחד הדברים שיעזרו לכם בעניין הזה, הוא להכניס מקרר קטן לחדר, והוא יהיה לגמרי שלכם. כך גם תצאו פחות מהחדר ותימנעו מחיכוכים מיותרים עם השותפים, וגם המצרכים שאתם רוצים יהיו זמינים עבורכם בכל עת, ובמיוחד כשאתם מאחרים חברים בחדר.

4 – אתם עובדים מהבית וחדר העבודה מרוחק

כל מי שעובד מהבית יכול להעיד על כך שלא פשוט להתרכז ולהתכנס כשעובדים בתוך מרחב שיש בו כל כך הרבה פיתויים והסחות דעת. אחת מנקודות התורפה המאפיינות את העבודה מהבית, היא הביקורים התכופים במטבח, תחת התירוץ שאנחנו רוצים משהו לנשנש או להכין לנו קפה, כשבעצם אנחנו מנסים לברוח מהעבודה. הגיחות הללו גם גורמות לנו להתפזר ולא מיטיבות עם הפרודוקטיביות שלנו. לכן, אם המשרד הביתי שלכם מרוחק מהמטבח המרכזי של הבית, כדאי לשקול הוספה של מקרר קטן לחדר העבודה, כך שבכל עת שיתחשק לכם נשנוש, לא תצטרכו לעזוב את המשרד לשם כך. במידה והחלל מאפשר זאת, מומלץ להכניס גם מכונת קפה ו/או קומקום חשמלי לחדר העבודה, ולקבל החלטה שמצמצמים יציאה מהחדר במהלך שעות העבודה שהגדרתם מראש. 

5 – הילדים עוד לא עזבו את הבית ואתם רוצים לקדם את העצמאות שלהם

בהמשך לעניין הכאוב של מחירי השכירות המאמירים בארץ, צעירים רבים נשארים לגור בבית ההורים במשך שנים ארוכות, ובכך למעשה גם מכבידים על ההורים וגם נמנעים מהתפתחות, התבגרות ובעיקר עצמאות – תהליכים חשובים מאוד לעתידם במגוון תחומים. לכן, אם הילדים הגדולים עדיין גרים בבית, כדאי לעשות כל מה שניתן כדי לעודד אותם לעצמאות ולהפחתת התלות בכם ההורים. למדו אותם להכין לעצמם אוכל, לעשות כביסה בעצמם, לערוך קניות בסופר וכו'. מקרר קטן שיוצב בחדר שלהם, יוכל לקדם עניין זה ולעודד אותם לצייד אותו במצרכים בעצמם, ואף להכין אוכל בעצמם. אלו הרגלים חשובים מאוד שילוו אותם בעתיד ויכינו אותם ליום בו יעזבו לדירה משלהם. כמו כן, מאחר ומקרר קטן בחדרם יפחית את הצורך שלהם לצאת ממנו, הדבר גם יגביר את תחושת הפרטיות הכה חמקמקה לה הם זקוקים.