מקררים כללי, מקררים לרכב

מקרר נייד לרכב ושמירה על תקינות הצמיגים – טיפים לנסיעות ארוכות בקיץ

העונה החמה מצריכה היערכות מיוחדת בנסיעות – הן בטיפול ברכב עצמו, והן בדאגה לרווחת הנוסעים עצמם, ובעיקר הנהגים. אם החום הכבד אינו מספיק, בשנים האחרונות העומס בכבישי מדינת ישראל רק הולך ומתגבר. כמה דגשים לנסיעה בטוחה גם כשחם

אין ספק שהקיץ הישראלי הוא אתגר בפני עצמו, ובחודשי השיא שלו קשה מאוד להתנהל בחוץ. עוד אתגר שמזמנת לנו העונה הלוהטת, הוא החופשה הארוכה של הילדים מהמסגרות, שמאלצת אותנו למצוא ולהמציא עבורם שלל פעילויות, שלא פעם כרוכות בנסיעות ארוכות. כמובן, יש גם אלו הנאלצים לנבלות שעות ארוכות ברכב גם בשגרה, בעיקר בהקשר של עבודה וכדומה.

כך או כך, העונה החמה מצריכה היערכות מיוחדת בנסיעות – הן בטיפול ברכב עצמו, והן בדאגה לרווחת הנוסעים עצמם. אם החום הכבד אינו מספיק, בשנים האחרונות העומס בכבישי מדינת ישראל רק הולך ומתגבר, מה שמאריך עד מאוד את השהות שלנו בתוך הרכב בנסיעות שלפעמים נדמות אינסופיות. אבל אל תאמרו נואש, יש מה לעשות בנידון ובהחלט יש איך לשפר את המצב ולשפר את איכות הנסיעות שלכם בקיץ. החל מהצטיידות במקרר נייד לרכב ועד לבדיקה שגרתית של מצב הגלגלים – הנה כמה דגשים שיוכלו לסייע לכם לצלוח את העונה על הכביש.

כמה טיפים שיסייעו לכם לנסוע ולנהוג בנוחות ובבטיחות בעונת הקיץ

מראש – צאו לנסיעה עם מכונית קרירה

נסיעה רגועה ובטוחה מתחילה במכונית ממוזגת וקרירה. כדאי לוודא שאתם חונים בצל, או לכל הפחות משתמשים בכיסוי מגן שמש לפני שאתם יוצאים לנסיעות בקיץ. לאחר שנכנסתם לאוטו, קחו כמה דקות לאוורר ולקרר את הרכב באמצעות פתיחת חלונות והפעלת מיזוג האוויר. ברכבים המתקדמים והמשוכללים ביותר, הטמפרטורה שאתם בוחרים לקירור הרכב, מתייבת באופן כמעט מיידי, אך ברכבים רבים עדיין לוקחות למיזוג האוויר כמה דקות עד שהוא מצליח ממש לקרר.

ודאו שמיכל נוזל הקירור של הרכב מלא

מנועי המכוניות נוטים להתחמם במהירות, במיוחד כשהטמרפטורות שבחוץ ממריאות, ועוד יותר – כאשר אתם תקועים בפקק תנועה. מומלץ לוודא שמיכל  נוזל הקירור שברכב תמיד מלא.

במקרים בהם מדובר ברכב שאין בו טכנולוגיית עצור-התנע,  מומלץ לכבות את המנוע במהלך העמידה הפקקים. בניגוד לאמונה הרווחת, התנעה מחדש של המנוע לא תשרוף יותר דלק מאשר עומדים במקום עם מנוע מופעל במשך למעלה מעשר שניות.

לדאוג לשתייה קרה ולאמצעי רענון אחרים

במיוחד כאשר תקועים בפקק אינסופי, תחת השמש הקופחת, חשוב מאוד להקפיד על שתייה ועל רענון, על מנת למנוע התייבשות ולשמור על רמות ריכוז מספקות בשביל להבטיח נהיגה זהירה, ערנית ובטיחותית. לפני היציאה לנסיעות ארוכות, חובה להצטייד בכמות מספקת של מים קרים, בכמות שתספיק עבורכם הנהגים, וגם ליתר הנוסעים ברכב שלכם. השקעה בבקבוקים תרמיים, השומרים על הקור של הנוזל בתוכם, היא דרך מצוינת לשמור על מקור מים קרים במכונית, במיוחד לאחר יום ארוך של מסעות. למתקדמים ולמטיבי הכבישים, מומלץ להצטייד בצידנית חשמלית, שתשמש כמקרר קטן, או במקרר נייד של ממש, המיועד לשימוש ברכב. באופן זה, תוכלו להבטיח שיהיו לכם משקאות קרים, ואף מוצרי מזון שישמרו בטמפרטורה אופטימלית לאורך שעות של נסיעה.  כמו כן, כל עוד הדבר מתאפשר, מומלץ לעשות כמה שיותר עצירות להתרעננות – לשתות משהו קר, ללכת להתפנות, ולמתוח את האיברים – פעולה שעשויה לסייע לכם לחוש ערניים ומרוכזים יותר בהמשך, וגם לשמור על תקינות המפרקים שלכם. מוטב לתכנן את העצירות מבעוד מועד, כאשר מדובר בנסיעה של כמה שעות.

כיצד להתמודד עם שמש מסנוורת

אור שמש חזק ומסנוור, עלול להוות מפגע של ממש במהלך נהיגה. כמובן שתמיד מומלץ להצטייד בזוג משקפי שמש טובים ולוודא שמגיני השמש שהרכב מצויד בהם הם תקינים. במקרה שאתם נוהגים בתנאים של שמש חזקה המקשה עליכם את הראות, מומלץ לנקוט במקדמי בטיחות על הכביש, ובמיוחד להגביל את המהירות בה אתם נוסעים. האטת המהירות, לצד שמירת מרחק מהמכונית שלפניכם על הכביש, תקנה לכם יתרון גדול בזהירות הנהיגה, ותאריך את זמן התגובה שלכם, עם כל צרה שלא תבוא. כמו כן, חשוב להקפיד על ניקיון השמשה הקדמית, דבר שעשוי לשפר את הראות שלכם על במהלך הנהיגה.

לשמור על תקינות הצמיגים

תקלות בצמיגים הן תופעה שהשכיחות שלה עולה כאשר מזג האוויר מתחמם. מצבם של צמיגים שמראש אינם תקינים, ושאינם מנופחים מספיק, יחמיר עוד יותר בטמפרטורות גבוהות יותר, מה שיגביר את הסבירות לתקלות ולפנצ'רים, מה שעלול להוות סכנה של ממש בנסיעה.

לפני היציאה לדרך, חשוב מאוד לוודא שלחץ האוויר בצמיגים אופטימלי, ולסרוק את מצבם הכללי, תוך שאתם מוודאים שהם שלמים ותקינים מכל הכיוונים.

מינימום הסחות, בעיקר על ידי ילדים

כל הורה יודע שנסיעה ממושכת עם הילדים ברכב היא עניין מאתגר. שעמום של הילדים במהלך נסיעה, עלול לגרור הצקות שלהם זה לזה, צעקות והפרעות אחרות, שעלולות להסיח את דעתכם מהכביש, ולגרום לסכנה של ממש. לכן, אם אתם מתכננים נסיעה משפחתית ארוכה, חשוב מאוד להיערך עם בידור ותעסוקה לילדים. אלו יכולות להיות חוברות ומשחקים שמתאימים לנסיעה, ובעידן טכנולוגי כמו זה שאנחנו חיים בו, הדרך לעשות זאת קלה במיוחד. תוכלו להצטייד בטאבלטים, ואף להנות מפתרון פשוט וחסכוני במיוחד – להשמיע להם פודקאסטים או סיפורים באמצעות מערכת השמע של המכונית, ולהנות משעות של הקשבה ושקט. גם לאלו כדאי להיערך מראש ולבחור את הסיפורים מבעוד מועד, לאחר שאספתם המלצות ספציפיות המתאימות לגילם של הילדים. במהלך נסיעה ארוכה, כל האמצעים כשרים, וגם אם הם יצפו במסכים לאורך כל הדרך, הכל מצדיק את השמירה על הבטיחות שלכם על הכביש.