מקררים כללי, מקררים לבית

מקרר קטן לממ״ד: ישרת אתכם גם בשגרה

בימים כאלה, רובנו עושים הכל כדי להרגיש בטוחים בתוך ארבעת הקירות בהם אנחנו גרים. חדרי הביטחון והמרחבים המוגנים, הפכו להיות ה״מלכים״ של דירות המגורים, ותשומת הלב בהחלט מוסבת לכיוון הזה. במסגרת שינוי הגישה הזה, לא מעט מעוניינים להוסיף בממ״ד גם מקרר קטן. הנה כמה סיבות טובות ללכת על זה

הימים ימים לא פשוטים עבור כולנו, ימים המשנים את הגישה שלנו כלפי הבית בו אנחנו חיים, כאשר רובנו עושים הכל כדי להרגיש בטוחים בתוך ארבעת הקירות בהם אנחנו גרים. חדרי הביטחון והמרחבים המוגנים, הפכו להיות ה״מלכים״ של דירות המגורים, ותשומת הלב בהחלט מוסבת לכיוון הזה. במסגרת שינוי הגישה הזה, מעבר לאחסון אוכל ובקבוקי מים בחדרים המוגנים, לא מעט מעוניינים להכניס מקרר קטן לממ״ד. אם גם אתם מתלבטים בנושא, הנה כמה סיבות טובות ללכת על זה.

לא מדובר בחתונה: מקרר קטן הוא נגיש ונייד

ראשית, מקררים קטנים, מטבעם הם ובכן… קטנים. הנתון הזה בא לידי ביטוי בכמה דרכים חשובות: קודם כל הם קלי משקל וניידים מאוד, כך שהעברתם ממקום אחד למשנהו לא מצריכה יותר מאדם אחד עם קצת כוח, או מקסימום שני אנשים. לא, עבור השינוע של מרבית המקררים הקטנים אין צורך בשירותי הובלה. במילים אחרות, הוספתם מקרר קטן בחדר הממ״ד וכעת, תודה לאל, השגרה שבה לחייכם? מצוין, תוכלו להעביר אותו לאן שרק תרצו ומתי שרק תחפצו. לדוגמא, עם בוא הקיץ תוכלו להעביר אותו למרפסת או לגינה, ולהנות מזמינות משקאות קרים ונשנושים מרעננים. דוגמא נוספת – הילדים עוזבים את הקן ועוברים לדירה משלהם, למגורי סטודנטים או לחדר בדירת שותפים? מושלם. המקרר הזה הוא כל מה שהם צריכים כעת. בגדול, הסיפור הזה מאוד לא מחייב. 

סיבה נוספת לכך שאין סיבה לעשות מהמקרר הקטן סיפור גדול, היא העובדה שבדרך כלל המקררים האלו מגיעים עם תו מחיר נמוך בהרבה ממקררים סטנדרטיים, כך שממש לא מדובר בהשקעה רצינית, ואין צורך לשבור תוכנית חיסכון.

אם הממ״ד משמש כחדר שינה או עבודה: הרווחתם פעמיים

בבתים רבים הממ״ד הוא בעצם חדר השינה או חדר העבודה של דיירי הבית. שילוב של מקרר קטן בחדר הזה הוא ברכה. אם מדובר בחדר העבודה, הימצאותו של המקרר בחדר תרחיב את טווחי הקשב והתפוקה שלכם, שכן, לא תצטרכו לקום וללכת למטבח המרוחק בכל עת שיתחשק לכם משקה צונן, פרי מרענן או איזה נשנוש ביניים. אם מדובר בחדר השינה, תוכלו להתפנק עד הסוף, ולהחזיק במקרר בקבוק יין טוב, וכמובן שתייה קרה ונשנושים מפנקים. כך או כך, המקרר הקטן ישדרג את חווית הבילוי בחדר, ויאפשר לשהות בו לאורך זמן ממושך ובכיף.

תמיד טוב שיהיה עוד חלל אחסון בקירור בבית

גם בעתות שלום ושגרה, אנחנו הישראלים אוהבים להצטייד בכמות גדולה של מוצרי מזון וחומרי גלם לבישול ולאפייה. אנחנו אוהבים לארח ואוהבים להיות רגועים שתמיד יש לנו בהישג יד את כל המצרכים שאנחנו צריכים. על אחת כמה וכמה בזמנים כאלה, כאשר קשה לצפות מה יוליד יום. ההצטיידות במוצרי מזון מספקת לנו ביטחון מסוים, ואפילו תחושה של שליטה, שכה חסרה בימים שכאלה. 

מקרר קטן כתוספת של חלל אחסון בקירור, הוא הפתרון המושלם בדיוק לסוגיה הזו. המקרר הזה מאפשר לנו להגדיל את האספקה שאנחנו מחזיקים בבית באופן משמעותי, זאת מבלי שהוא תופס יותר מדי שטח, ואפשר לשלב אותו בכל חלל קטן זמין שיש לנו בבית -מתחת לשידה, במעבר צר, בתוך ארון, מעל שולחן ועוד. 

האמת שלא צריך ללכת כל כך רחוק, ואפילו בלי לדבר על עתות מלחמה, בבתים רבים ארוחות שישי לכשעצמן מצריכות עוד חללי אחסון בקירור. עכשיו עצמו את העיניים ודמיינו את עצמכם חוזרים מהסופר (או שמגיע הביתה משלוח) עם המון שקיות עמוסות. בדרך כלל, מדובר ברגע מבהיל, כאשר אין לכם מושג איך תכניסו את כל הכבודה הזו למקרר. ובכן, הבעיה נפתרה. יש מספיק מקום במקרר הקטן.

הניידות של המקררים הקטנים הופכת אותם למתאימים לשלל חללים

דיברנו קצת על העניין של הניידות שהיא אחת התכונות הבולטות במקררים קטנים. התכונה הזו הופכת אותם לגמישים וורסטיליים מאוד, כך שהם מתאימים לשימוש בשלל סיטואציות ובשלל חללים. הנה כמה דוגמאות בולטות:

חדרי מעונות ודירות שותפים

מי לא זוכר את התקופה שהוא היה סטודנט באוניברסיטה? מדובר בתקופה מקסימה, אבל גם כזו הדורשת לעתים צמצום בהוצאות והתנהלות כלכלית זהירה, שכן, אין הרבה זמן פנוי להתפרנס בו, בין הגשת עבודה לבחינה. בדיוק כאן המקרר הקטן יוצא לעזרת הסטודנטים – גודלו הקטן מאפשר לשלב אותו בכל פינה, גם בחללים מוגבלים מאוד, ומחירו הנמוך יחסית, הופך אותו לנגיש יותר. 

חללי עבודה ומשרדים

מעסיקים המעוניינים לפנק את העובדים שלהם ולדאוג לרווחתם, גם אם אלו עובדים בחללים מוגבלי שטח, יכולים לעשות זאת בהצלחה באמצעות הוספה של מקרר קטן בכל משרד. באופן זה, העובדים יכולים להחזיק חלב לקפה, משקאות ובעיקר את ארוחת הצהריים שהביאו מהבית, מבלי לדאוג שמישהו מהקולגה ינסה ״לעקוץ״ להם את המצרכים האישיים. 

מתחמי חוץ: גינות, מרפסות וחצרות  

בארץ ישראל, נעים לשבת בחוץ בשעות אחר הצהריים והערב כמעט בכל עונה בשנה. זו כנראה הסיבה לכך שאנחנו כל כך אוהבים לבלות במרפסות, בגינות ובחצרות, ואף להשקיע בטיפוח של כל אלו. אחד הדברים שיכול לשדרג את חוויית הבילוי במתחמי החוץ הביתיים, הוא ללא ספק מקרר קטן אותו תצטיידו ביין לבן, בירות, משקאות קלים ועוד פינוקים. דמיינו ישיבה במרפסת עם חברים, עם מוזיקה טובה וצחוקים, משקאות צוננים ואווירה, בלי שתצטרכו שוב ושוב לגשת למטבח ולשנע מצרכים החוצה.