מקררים כללי, מקררים לבית

החל ממקפיא תעשייתי ועד מקפיא גלידות קטן: כך תבחרו נכון את המקפיא הבא שלכם

מקפיא

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת מקפיא. כיום קיימים בשוק מגוון מקפיאים עבור צרכים ויעודים שונים ובגדלים שונים. בי אם אתם מחפשים מקפיא קטן לגלידות וקינוחים או מקרר גדול למוצרי מזון, חשוב לבחון יטב שלל פרמטרים לפני שתרכשו את המקפיא המתאים ביותר עבורכם. 

אלו הם כמה מהגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בחיפוש ובמאפיינים שיש לשים לב אליהם:

  1. גודל

לרוב האנשים שקונים מקפיא עצמאי כבר יהיה שטח מקפיא כחלק מהמקרר שלהם והם מחפשים להתרחב. זה הופך את הגודל והקיבולת לשיקולים החשובים ביותר עבור רוכשי מקפיאים רבים. לפני שתתחילו לבחון את האפשרויות שלכם, כדאי שיהיה לכם מושג כמה אתם רוצים שהמקפיא שלכם יכיל כדי שתוכל להשיג אחד עם הקיבולת המתאימה לצרכים שלכם.

  1. עלות

דעו את התקציב העומד לרשותכם לקניית מקפיא כבר מההתחלה, אך זכרו גם כיצד ניתן להשוות עלויות לטווח ארוך. אם אתם מנסים לבחור דגם חסכוני באנרגיה שעולה יותר מרכישה מאשר אפשרויות אחרות, ייתכן מאוד שעלויות ההפעלה שלו ישתלמו לכם לטווח הרחוק.דגמים זקופים בדרך כלל עולים יותר ממקפיא רחב וצורכים יותר אנרגיה, אז דעו שאתם משלמים מחיר עבור נוחות אם אתם בוחרים במקפיא עומד. אם אתם זקוקים למקפיא בינוני או מקפיא גלידות קטן, עלויות התפעול שלהם יהיו חסכוניות בהרבה.

תכונות שימושיות כמו הפשרה אוטומטית בסופו של דבר יעלו לך יותר, אבל הנוחות שביכולת לדלג על התמודדות עם הפשרה ידנית עשויה להיות שווה את ההבדל. קחו בחשבון גם את עלויות המשלוח.

  1. שימוש באנרגיה

מקפיאים צריכים להמשיך לפעול כל הזמן (לפחות בכל פעם שיש בהם אוכל) כדי לעשות את העבודה שלהם. זה אומר שהם ישתמשו באנרגיה פחות או יותר 24/7. בחירת מקפיא חסכוני באנרגיה יכולה אפוא לעשות הבדל ניכר בעלויות האנרגיה הכוללות בשימוש.

בחינה של הדירוג האנרגטי של המקפיא יכולה לעבוד כקיצור קל לזיהוי מקפיא שמתפקד היטב במונחים של שימוש באנרגיה.

  1. כמות השימוש

ישנם גורמים רבים שבאים לידי ביטוי בקביעת כמות השימוש שהמקפיא עשוי לשאת. באיזו תדירות אתם מחדשים את המלאי, כמה אנשים ישתמשו במקפיא ואיך נראים הרגלי הצריכה שלכם או של לקוחותיכם הם חלק מהשאלות שעליכם לשאול כדי להבין את השימוש במקפיא.

הסתכלו על ההרגלים המאפיינים את הבית או העסק שלכם שישפיעו על אופן השימוש השוטף במקפיא שלכם.

  1. סיווג טמפרטורה ואקלים

על פי תקנות הבריאות הקפאת מזון צריכה להיות בטמפרטורה של 0 עד -18 מעלות צלזיוס. בעוד שכל חשוב לוודא שהמקפיא עומד בטמפרטורה תקינה ורצויה על ידכם כדי לשמור על בטיחות המזון וטריותו לאורך זמן. 

  1. אפשרויות ארגון

המשיכה הגדולה ביותר של מקפיאים זקופים בהשוואה למקפיאים שוכבים היא שהם מאפשרים שמירה נוחה ומאורגנת יותר של האוכל וגישה קלה אליו. מקפיאים אלו מגיעים עם מחיצות תאים ומעוצבים כך שהגישה לכל פריט שאתם צריכים היא הרבה יותר פשוטה מאשר עם מקפיאים שוכבים. 

מקפיאים שוכבים מגיעים לעתים קרובות עם סלים תלויים שעוזרים מעט בבעיה, אבל עדיין סביר להניח שתערמו הרבה מזונות ומוצרים, מה שאומר שצריך להוציא פריטים לפני שתוכלו להגיע פריט שאתם רוצים. 

במקפיאים קטנים המיועדים לקינוחים, משקאות או גלידות, הגישה נוחה ומסודרת יותר ומאפשרת הוצאה קלה של כל פריט וישנה תצוגה של הפריטים שנמצאים במקפיא באמצעות דלת שקופה. 

  1. רמת רעש

כל מקפיא יעשה קצת רעש אבל חלקם הרבה יותר שקטים מאחרים. אם המקפיא שלכם יישמר בחלל בו אתם מבלים זמן רב, עליכם לשקול את רמות הרעש של הדגמים השונים שאתם בודקים. מקפיאים להפשרה ידנית הם בדרך כלל שקטים יותר ממקפיאים להפשרה עצמית.

  1. הפשרה ידנית או עצמית

בכל פעם שהמקפיא שלכם מפתח הצטברות של קרח סביב הקצוות, היעילות שלו תפחת אלא אם תפשיר אותו. הפשרה ידנית של המקפיא שלכם היא לא פעולה מהנה במיוחד – זה אומר להסיר הכל באופן זמני, לחכות כמה זמן שייקח עד שהקרח יימס ואז לנקות את המקפיא לפני שאתם מחזיר את כל המוצרים. תצטרכו למצוא דרך אחרת לשמור על אוכל קר מספיק בינתיים (או לאכול הכל לפני שמתחילים).

מקפיאים עם מנגנון הפשרה עצמית חוסכים לכם את הטרחה. הם בדרך כלל עולים יותר, רועשים יותר ונוטים יותר לצריבה במקפיא מאשר דגמי הפשרה ידנית, אבל הם מציעים נוחות רבה יותר ויעילות אנרגטית משופרת.

  1. תכונות נוספות שיש לקחת בחשבון

מקפיאים מסוימים מגיעים עם תכונות נוספות שאתם עשויים להעריך:

מנעולים למקפיא – אם אתם מודאגים מכך שילדים או זרים יפתחו את המקפיא או ישאירו את הדלת פתוחה, כדאי לשקול רכישת מקפיא עם מנעול.

הקפאה רכה – האם אתם צריכים מקפיא לאחסון גלידות? מקפיא ייעודי לגלידות בעל תכונת הקפאה רכה המהווה פתרון מצויין להקפאה אידיאלית של גלידות כך שלא יהיו קפואות ונוקשות מידי. הקפאה רכה שומרת את הגלידות בדיוק בטמפרטורה הנכונה.

תרמוסטט חוגה – תרמוסטט חוגה עוזר לכם להישאר מודעים למידת הקרה של המקפיא שלכם ולשלוט בקלות רבה יותר בטמפרטורה שבה אתם רוצים שהוא יהיה.

אסתטיקה – כאשר המקפיא שלכם נמצא בחלל מרכזי בבית או בעסף וחשוף ללקוחות ולמבקרים, חשוב שהוא יהיה בעל מראה אסתטי ויפה. משום כך חשוב לקחת בחשבון גם את מראה המקפיא טרם הרכישה. 

מגוון מקפיאים איכותיים מחכים לכם באתר של "לנדרס" אנו מספקים מקררי תצוגה ומקפיאים מתקדמים, מצויניים ואסתטיים לשימוש ביתי ומסחרי. המקררים והמקפיאים מיועדים לשלל שימושים ומעניקים מענה מושלם לכל ייעוד ושימוש.