מקררים כללי, מקררים לרכב

כל מה שחשוב לדעת על בחירת מקפיא לרכב

מקרר לרכב

מקרר לרכב הוא מערכת קירור ניידת מונעת שבדרך כלל פועלת ממערכת החשמל 12 וולט של המכונית שלכם כדי לשמור על האוכל והמשקאות שלכם קרים או קפואים ללא הגבלת זמן. זה אמנם פריט יקר יותר מצידנית אבל באמצעות מקרר לרכב לעולם לא תצטרכו לדאוג לחדש את הקרח שוב.

משום כך מקרר לרכב הוא פרט חיוני אם אתם נוהגים לטייל וחשוב לבחור אותו היטב. איזה גודל מקרר נייד אתם צריכים ולמה חשוב לשים לב? הכנו עבורכם את המדריך המושלם לבחירת מקפיא ומקרר לרכב שלכם.

מקררים גדולים פירושם קיבולת גדולה יותר, אך הם שואבים זרם חשמל גבוה יותר והם יתפסו יותר מקום במכונית שלכם. בעת בחירת מקרר חשוב למדוד את החלל בתוך הרכב שלכם כדי לוודא שהוא יתאים, כולל הגובה הנוסף של כל חומרי הרכבה או שקופיות. קחו בחשבון גם מרווח לכל פתחי האוורור וודאו שיהיה מספיק מקום לפתוח את המכסה.

מהם מקררים ניידים דו כיוונים (קומפרסור)?

מקררים דו-כיווניים משתמשים באותה טכנולוגיית מדחס כמו המקרר הביתי שלכם, למרות שהם נועדו לפעול על סוללת 12 או 24 וולט של המכונית שלכם, כמו גם על חשמל. הם הטובים ביותר עבור רוב היישומים מכיוון שהם נועדו לנטרל את מערכת החשמל של המכונית מבלי למשוך יותר מדי זרם, אך ניתן להעביר אותם ל-240 וולט באתרי מחנאות מופעלים או בביתכם.

יתרונות:

  • ביצועים טובים, אפילו במכוניות חמות בטמפרטורות סביבה גבוהות.
  • חלקם יכולים לשמש כמקפיאים.
  • עבודה בשטח לא אחיד או בשיפועים.
  • ניתן להפעיל מפאנל סולארי לשימוש מחוץ לרכב.
  • עוצב עבור הוצאת זרם יעילה ונמוכה היוצאת מהסוללה של המכונית שלכם.

כמה עולים מקררים ניידים לרכב?

מקררים לרכב עשויים לעלות בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים בהתאם לחלל האחסון וטכנולוגיית המקרר.

זכרו לקחת בחשבון את העלות של אביזרים כמו כיסויים, חומרת הרכבה, מערכות סוללות כפולות ושינויים אחרים ברכב כדי לעזור לכ להפיק את המרב מהמקרר שלכם.

מקרר, מקפיא או שניהם? מקררים ניידים בעלי שני אזורים

אם אתם רק שומרים על ארוחת הצהריים קרה, לא תזדקקו ליכולת מקפיא אבל זה עשוי להספיק רק אם אתם לא נמצאים בשטח יותר מיום או יומיים.

מקררים דו-תאים מעניקים לכם את היוקרה של מקרר ומקפיא במכשיר אחד והם הנוחים ביותר.

ישנם מקררים חכמים עם תא יחיד שיכולים להעניק גם קירור וגם הקפאה עבור המוצרים השונים בתא אחד משותף. זה לא תמיד הפתרון הנוח ביותר אבל הוא מעניק יותר מקום מכיוון שאין הפרדה של התאים.

מקפיא לרכב הוא פריט חיוני לטיול בשטח וקמפינג ובמיוחד כאשר רוצים לקחת מוצרי מזון קפואים להכנה ואפילו גלידות לנסיעה יומית לחוף הים. 

לאילו תכונות של מקרר נייד חשוב לשים לב?

צריכת חשמל נמוכה

חפשו מקרר נייד עם צריכת זרם נמוכה, במיוחד כאשר הוא פועל על 12 וולט. זוהי אינדיקציה ישירה לכמה זמן הסוללה שלכם תחזיק וכמה זמן המקרר שלכם יפעל באתר הקמפינג או ברכב חונה. חמישה אמפר זה די גבוה ומגבר אחד די נמוך. זכרו, הטמפרטורה בתוך הרכב יכולה לטפס במהירות, כך שהמקרר שלכם יעבוד קשה במיוחד אם אתם חונים בשמש.

מחבר 12 וולט

בדקו שהמקרר שלכם מכיל את המחבר המתאים לרכב שלכם. מקררים ניידים רבים מגיעים עם תקע מצית כדי להתאים לשקע האביזרים של הרכב שלכם, אך תקעים אלה אינם אידיאליים ליישומי צריכת זרם גבוה כמו מקררים.

חומרת הרכבה

חומרת הרכבה חזקה חיונית כדי למנוע מהמקרר שלכם להתהפך על פינות חדות או להפוך להיזרק בזמן תאונה. חפש נקודות הרכבה יציבות כדי לשמור על המקרר שלכם במקום, וודאו שיש נקודות קשירה מתאימות ברכב שלכם.

בידוד מתאים

חפשו מקרר עם קירות עבים ובידוד מכיוון שבדרך כלל זה אומר יעילות טובה יותר ופחות עומס על המדחס שלכם, וצריכה נמוכה של חשמל. קחו בחשבון גם את חומרי המעטפת החיצונית – מתכת עמידה אך מוליכה חום בקלות רבה יותר מפלסטיק, בעוד שפיברגלס מציע את הבידוד הטוב ביותר. כיסויים תרמיים אופציונליים מספקים בידוד נוסף ומספקים רמת הגנה מפני בליטות, שריטות ושקעים של דברים אחרים במכונית שלכם.

תרמוסטט ומדחום

מקררי קמפינג ניידים חשופים למגוון רחב הרבה יותר של טמפרטורות סביבתיות מאשר המקרר במטבח שלכם, ושינויים בטמפרטורות הסביבה עשויים לגרום לכך שהטמפרטורה הפנימית של המקרר שלכם עשויה להשתנות. מדחום משולב מקל על ניטור הטמפרטורה הפנימית של המקרר שלכם ללא צורך בפתיחה מתמדת של המכסה, ותרמוסטט מתכוונן מאפשר לכוונן אותו כדי לשמור על טמפרטורות אופטימליות. תרמוסטט המאפשר לכם להקטין את הטמפרטורה ל-18 מעלות צלזיוס אומר שניתן להשתמש בו כמקרר או כמקפיא, כך שהוא הרבה יותר תכליתי.

פקק ניקוז

חריץ נשלף בתחתית המקרר שלכם, כמו אלה שנמצאות בתחתית צידנית לרכב, מקל על הניקוי. שלא כמו בצידניות, לא תצטרכו למי קרח, אבל תוכלו לשטוף את המקרר שלכם בקלות רבה יותר.

יציבות

המקרר שלכם צריך להיות מסוגל לעמוד בפני הקשיים הכרוכים בנסיעת שטח. משום כך חפשו מקרר נייד יציב ועמיד, בעל צירים חזקים ומארזים קשיחים. מקרר איכותי אמור להיות מסוגל לשאת את המשקל של מי שעומד עליו.

כיסוי

כיסוי יכול לעזור לשמור על המקרר הנייד שלכם מבודד כך שהוא יעבוד בצורה יעילה יותר, מפחית את החשמל ומספק הגנה מפני שריטות. בדקו אם ישנם כיסויים זמינים המתאימים למקרר שלכם, וודאו שהם אינם חוסמים את הפקדים, פתחי האוורור או הגישה.

המקררים הניידים של חברת "לנדרס" מעניקים פתרון מושלם לקירור והקפאה ברכב. ניתן לבחור את המקרר המתאים ביותר עבורכם מתוך היצע רחב של דגמים באתר.