מקררים כללי, מקררים לרכב

מחפשים המלצה על מקרר לרכב? אלה הדברים שחשוב לדעת לפני שקונים מקרר לרכב

מקרר לרכב

כל בעל רכב מבקר מדי פעם בשווקים בסופרמרקטים ולא תמיד יש אפשרות להביא את האוכל הביתה באופן מיידי. בין אתם עלולים להיכנס לפקק או אם יש לכם כמה סידורים דחופים בדרך הביתה, במקרים כאלה מקרר לרכב עשוי להציל את המצב (ואת האוכל שלכם).

אחסון מוצרי מזון בקירור הוא שימוש כמעט יומיומי ונפוץ מאוד אך מעבר אליו, מקרר לרכב יאפשר לכם לנסוע לקמפינג או לטיולים בטבע עם מוצרי המזון והשתיה שאתם אוהבים, ליהנות מגלידה קפואה באמצע הדרך ובקיצור – ליהנות מאיכות חיים קצת יותר טובה.

מהו מקרר לרכב?

זהו מכשיר נייד המאפשר לשמור על טמפרטורה שאינה גבוהה מ-6 מעלות צלזיוס. המקרר מתאים בגודלו לרכב ומאפשר לכם ליהנות מתנאי קירור נאותים בכל מקום. נשמע מעולה? זה באמת כך! אך רגע לפני שאתם רצים לקנות את מקרר לרכב, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון כדי שתוכלו לבצע רכישה חכמה שמתאימה לצרכים שלכם באופן הטוב ביותר. 

דברים שכדאי לקחת בחשבון בקניית מקרר לרכב

כדי לבחור את הדגם הנכון, עליכם לענות תחילה על מספר שאלות:

מהו משך הטיול או הקמפינג שלכם?

לטיולים קצרים עשויה להתאים מקרר קטן לרכב עם קיבולת אחסון נמוכה יחסית. טיולים קצרים לא יצריכו מכם לקחת אתכם מוצרים רבים ולכן למקרים כאלה, מקרר קטן עשוי להספיק. עבור טיולים ארוכים יותר שכוללים לינה בשטח או נסיעות ממושכות, רצוי לבחור מקרר לרכב עם תא אחסון גדול יותר שיאפשר לכם לאחסן את כל מוצרי המזון השתיה שאתם צריכים. אל תתפתו לרכישה על פי המלצה על מקרר לרכב אלא לפי התאמה לצרכים שלכם ולאיכות המקרר. 

מהם תנאי הנסיעה?

בטמפרטורות אוויר גבוהות (מעל 35 מעלות צלזיוס), תצטרכו מקרר חזק שיוכל לקרר באופן אופטימלי גם בטמפרטורות חיצוניות גבוהות. לשם כך כדאי לבחור במקרר עוצמתי עם מדחס, שכן הוא מאפשר לקרר באופן טוב ויציב.

כמה אנשים עושים שימוש במקרר?

בחירת סוג מקרר מיני לרכב תלויה במספר האנשים שישתמשו בו. לאדם אחד מספיק מקרר בנפח של עד 5 ליטר, לשלושה או ארבעה אנשים – 30-40 ליטר ויותר.

בבחירת מקרר לרכב, חשוב לשים לב למספר פרמטרים:

– נפח המקרר

– קיבולת

– טמפרטורת קירור מינימלית בתוך המקרר וטמפרטורת הקפאה עמוקה בתוך המקפיא (אם יש)

– עמידות בפני רעידות והטיות בזמן נהיגה

– רמת רעש במהלך הפעולה

– משקל

– מידות כוללות (היכולת לקרר מיכלים בגובה מסוים, למשל, בקבוקי פלסטיק של שני ליטר, תלויה בגובה המצנן)

– חומרי ייצור

– מחיר

– ניתן גם לקחת בחשבון פרמטרים נוספים כמו עיצוב המקרר, הצבע והצורה שלו. 

סוגי מקררים לרכב

מקרר עם מדחס

מקרר עם מדחס משמש לאחסון מזון לטווח ארוך. עקרון העבודה מבוסס על זרימת נוזל הקירור, שתפקידו משמש לרוב על ידי פריאון. נוזל הקירור נע במעגל סגור ומגיע לנקודת השיא (-30-150 מעלות צלזיוס).הנוזל מקרר את קירות המאייד, כך שהטמפרטורה בתוך המקרר יורדת ל-6 מעלות צלזיוס.

היתרונות של מקררים לרכב עם מדחס:

– יעילות גבוהה, קירור ושמירה על הטמפרטורה של 6 מעלות צלזיוס ועד -18 מעלות צלזיוס בתוך המקרר.

– צריכת האנרגיה הנמוכה ביותר בהשוואה לסוגי מקררים אחרים לרכב.

– קצב קירור גבוה (הטמפרטורה יורדת ל-18°C תוך 1.5-2.5 שעות, תלוי בדגם).

– הזדמנות להקפיא מוצרים (בדגמים בעלי יכולת הקפאה או תא הקפאה נפרד).

מקרר ספיגה

תכונה בולטת של מקרר ספיגה היא היכולת לעבוד על גז (מיכל עם גז נוזלי – פרופאן או בוטאן) וחשמל (ממצית 12V ורשת חשמל 220V).

הקירור מתבצע עקב זרימת נוזל הקירור – אמוניה, הנספגת במים, ויוצרת תמיסה רוויה. את התמיסה המרוכזת מביאים לרתיחה בדוד. אדי האמוניה מתאדים באמצעות דפלגמטור, שם מתרחש עיבוי חלקי שלהם והם נכנסים למעבה, נדחסים וחוזרים למאייד, בעוד מים מטוהרים חוזרים לבולם.

תהליך המחזור כאשר המקרר מחובר למקור מתח מתרחש באופן רציף.

היתרונות של מקררי ספיגה הם:

– שקטים לחלוטין

– עמידים

– בעלי מימדים קטנים

– רבגוניות (היכולת לעבוד על גז וחשמל)

– נפח גדול יחסית

עם זאת, מקררי רכב כאלה צורכים הרבה חשמל או גז, הם מתקררים לאט יותר, לא תומכים בהקפאה עמוקה ורגישים מאוד להטיות של הרכב.

מקררי אמוניה משתמשים באמוניה כחומר קירור. זהו חומר רעיל חסר צבע ועוצמתי. יחד עם זאת, אמוניה מאופיינת בפחות נזילות, לכן משתמשים בברזל זול יותר לטיפול בה, אך לא במתכות לא ברזליות, כמו פראון. כמו כן, אמוניה היא תוצר פסולת של אורגניזמים חיים. מקררי אמוניה זולים יותר מאלה עם פריאון ויש להם בטיחות מוגברת – בגלל הריח החזק של אמוניה, הדליפה מתגלה באופן מיידי.

מקרר עם סוללה

מקררים לרכב הפועלים באמצעות סוללה מעניקים נוחות בגישה מרחוק לרכב או לרשת הביתית ושומרים על פרמטרי הקירור למשך מספר שעות. בהתאם למשקל ולנפח הסוללה, המקרר יכול לשמור על הטמפרטורה הפנימית עד 12-15 שעות. מצברים קרים מלאים לרוב בחומר ג'ל, שאינו מאבד מהאלסטיות שלו בתהליך ההקפאה.

היתרונות של מקרר לרכב עם סוללה:

– רבגוניות – ניתן להשתמש הן לקירור והן לחימום מוצרים, טווח הקירור / חימום של הסוללות הוא מ-18°C עד +60°C.

– ידידותיים לסביבה – תכולת הסוללות אינה רעילה.

– מחיר נמוך יחסית.

עם זאת, חיי המדף של מקררי אלה קצרים יותר ביחס למקררים מסוגים אחרים. לפני השימוש יש לקרר את הסוללות עצמן במקפיא למשך 7-8 שעות.

למקרר טוב לרכב יש מערכת קירור טורבו, מערכת הגנה מפני מתח נמוך, לוח בקרה אלקטרוני ומספר דרגות של הגנה על מצבר הרכב. ישנם דגמים מובנים וניידים.

מקרר לרכב יכול לשפר ולשדרג את הטיולים והשימושים שלכם ברכב באופן משמעותי. עם זאת, חשוב לבחור את המקרר המתאים ביותר לצרכים שלכם תוך העדפה של מקרר איכותי ומתקדם. באתר שלנו תוכלו לבחור מקרר לרכב מתוך מגוון מקררים איכותיים שאנו משווקים. היכנסו ובחרו את המקרר הבא שלכם.