מקררים כללי, מקררים למשרד

מקרר משרדי וצבעוניות מפתיעה: טיפים לעיצוב החלל האישי במקום העבודה

מקרר למשרד ולבית עם מקפיא

במהלך השהות שלנו במשרדי החברה, מצופה מאיתנו להיות פרודוקטיביים, יצירתיים ואדיבים לקולגות שלנו. אופן עיצוב המשרד משפיע מאוד על כל אלו, וחשוב מכך – הוא בר השפעה משמעותית על מצב הרוח שלנו ועל שביעות הרצון הכללית שלנו ממקום העבודה. רעיונות לעיצוב המשרד האישי 

זה אולי עצוב, אבל זה נכון – אנחנו מבלים כשליש מחיינו בעבודה. במהלך השהות שלנו במקום העבודה, במשרד, מצופה מאיתנו להיות פרודוקטיביים, יצירתיים ואדיבים לקולגות שלנו. אופן עיצוב המשרד משפיע מאוד על כל אלו, וחשוב מכך – הוא בר השפעה משמעותית על מצב הרוח שלנו ועל שביעות הרצון הכללית שלנו ממקום העבודה.

בין שאנחנו מודעים לכך או לא, לכולנו יש צורך נפשי בסיסי במרחב נעים, שליו ואסתטי. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחלל העבודה – בו אנחנו מבלים את רוב היום שלנו. כיום, המודעות לכך עולה, וגם המעסיקים החלו לתת את הדעת לכך שהעובדים מחפשים במקום העבודה יותר מפרנסה, אלא גם אווירה נעימה וחוויה כללית חיובית. עובדים מרוצים נוהגים להשקיע יותר בעבודה, להיות פרודוקטיביים יותר, להתקדם, ואפילו לקחת פחות ימי מחלה.

אז למעסיקים שביניכם, הנה טיפ שיכול לקדם את החוויה החיובית מבחינת העובדים – הרשו להם לעצב את חלל העבודה הפרטי שלהם כראות עיניהם, ותנו להם להתבטא ולהפוך את המשרד שלהם לאישי ומבודל.

ועבור העובדים עצמם – קחו את המושכות וקשטו את המשרד שלכם, או את הפינה שלכם בחלל העבודה, באופן שיגרום לכם להרגיש טוב.

החל מהכנסת מקרר משרדי ועד לתליית תמונות ושימוש בפריטי דקורציה בהתאמה אישית – הנה כמה רעיונות שיהפכו את המשרד שלכם למקום יותר נעים וטוב.

פרקטיים ולא מצריכים הוצאה משמעותית: עציצים

כידוע, סביבה ירוקה של טבע חי, תורמת להפחתת מתחים, השפעה שאנחנו זקוקים לה במיוחד במקומות עבודה תובעניים, הכוללים התמודדות עם פרויקטים גדולים, עמידה בדד ליינים קשוחים וכו׳. במיוחד אם אין לכם חלון במשרד, חשוב מאוד להכניס את הטבע למשרד. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא כמובן באמצעות עציצים. עציץ אחד גדול שיעמוד על הרצפה, יכול לשנות את הנוף ללא היכר, ולהפיח חיים באפרוריות המשרד. כמובן, כדאי שיהיו מקומות מתאימים להנחת עציצים קטנים יותר, ואם אין לכם כאלה במשרד, שווה לנסות ולבקש שיתקינו עבורכם מדף או שניים, ולו לצורך מטרה זו בלבד. עוד טיפ בהקשר זה, העדיפו עציצים שאינם זקוקים לתחזוקה שוטפת אינטנסיבית מדי, שכן, כאשר תצאו לחופשות מהעבודה, לא יהיה מי שישקה אותם והם עלולים לנבול. צמחים כמו פוטוס וסוקולנטים אינם דורשים טיפול תכוף, ויכולים להוות תוספת מבורכת לחלל העבודה שלכם.

הכניסו טאצ׳ אישי

במיוחד בחברות גדולות, יש לעתים תחושה שאנחנו ״עוד בורג במערכת״, תחושה של חוסר ייחודיות ואינדבידואליות, לצד הרצון בפרטיות ובתחושה שיש לכם את המקום האישי שלכם. פעולת עיצוב שיכולה להפיג את התחושות האלו, היא להכניס למשרד פריטים שהם רק שלכם, שמייצגים את מי שאתם, שנוגעים לכם ויקרים ללבכם. אלו יכולות להיות תמונות של בני המשפחה או של חיית המחמד הפרטית, או אפילו תמונה שלכם מרגע מאושר במיוחד, למשל בחופשה מיוחדת ובלתי נשכחת. זה יכול להיות גביע שזכיתם בו (מותר גם להשוויץ קצת, למה לא?), סמל של קבוצת הספורט שאתם אוהדים, ברכה מרגשת שקיבלתם וכל פעם שאתם קוראים אותה, עושה לכם טוב על הלב ועוד ועוד. זה יכול להיות גם אובייקט דקורטיבי שהוא מאוד ״אתם״, ואופייני לסגנון המיוחד שלכם. לדוגמא, אם אתם חובבי בוהו שיק, אז קישוט מקרמה תלוי על הקיר, ועוד. העקרון המנחה הוא שזה צריך להיות משהו אישי, שגם יזכיר לכם שיש חיים מחוץ לעבודה.

נגיעה של צבע תשמח לבב אנוש, אבל השתדלו שלא להעמיס

בדומה לטבע, גם לצבע יש השפעה רבה על מצב הרוח שלנו ועל האווירה הכללית. במיוחד אם העיצוב הנתון של המשרד שלכם הוא אפרורי ומשמים, כדאי מאוד להכניס קצת צבע לעניין, ולרענן את העיצוב. תוכלו לעשות זאת באמצעות נגיעות של פריטים בצבע עז, לדוגמא, לשלב מקרר צבעוני קטן בעיצוב רטרו, למשל בצבע אדום עז. גם שידת עבודה קטנה בצבע מפתיע תהיה תוספת מרעננת. אם אתם מעוניינים קצת פחות להתפרע, גם מסגרות תמונות צבעוניות על הקירות, ואזה צבעונית על השולחן ובה זר פרחים צבעוניים, או כל פריט דקורטיבי קטן בצבע – יעשו את העבודה.

עם זאת, אנחנו חייבים להוסיף אזהרה לטיפ הזה – היזהרו מהעמסה של צבעים וטקסטורות במשרד. אנחנו מבינים שאתם רוצים להוסיף שמחה למקום העבודה, אבל קחו בחשבון שעומס של גירויים על העין, עלול לפגוע ברמות הריכוז והשקט שלכם בעבודה, ובשביל אנשים מסוימים זו עלולה להיות בעיה רצינית. אנחנו חיים בעידן שכמעט ואין אנשים שלא סובלים מבעיות כאלה או אחרות בריכוז, ויש לקחת את העניין בחשבון כשמעצבים חלל עבודה.

אובייקטים פרקטיים כפריטים עיצוביים

כאן יש רעיון נחמד ומאוד מתאים לרוח התקופה, ובמיוחד לרעיונות עיצוביים ויצירתיים שאפשר לקחת מרשתות חברתיות כמו ״פינטרסט״. הכיוון הוא לשלב בין אובייקטים פרקטיים, שאנחנו באמת זקוקים להם לצורך עבודה יעילה, ולהפוך אותם לחלק מהעיצוב הטרנדי של המשרד. הכוונה היא למשל ללוח מחיק בעיצוב מגניב, רשת מתכת, עליה תוכלו לתלות פתקיות עם משימות חשובות, לוח מגנטי שאפשר לתלות עליו תזכורות, לצד תמונות יפות ועוד. אלמנטים מסוג זה הם מאוד מודרניים ועדכניים מבחינה אסתטית, וגם כאמור, יכולים ממש לסייע לכם להתמקד במשימות שלכם בעבודה ולהיות יעילים יותר. חפשו ברשת השראה וגם הסברים כיצד להכין את הפריטים האלה במו ידיכם.