מקררים לרכב

מקרר למשאית

מקרר לרכב

אחד הדברים היפים שאנחנו מייבאים מארה"ב ומאירופה הוא אורח החיים של אנשים שנוהגים שעות רבות למחייתם, או כאלה שפשוט בחרו לחיות אחרת בקרוואנים ובאוטובוסים שהוסבו למטרות מגורים. היום אנחנו יכולים למצוא מערכות שלמות שמתאימות למי שחי בצורה כזאת וצריך את כל הנוחיות והרווחה שהוא יכול ליהנות ממנה בהישג יד, ומטבחון צמוד שיש בו מקרר קטן שמתאים לצרכים שלו יכול להיות התוספת הכי טובה בעולם.

מקררים למכוניות ולמשאיות יכולים לבוא בכמה גדלים ועיצובים, והדגמים שלהם שונים זה מזה בכמה פרמטרים. כדי לדעת בדיוק אילו מקררים עומדים לרשותכם ולמי הם מתאימים, קראו את הדגשים שלהלן וחפשו אותם במקררים שמציעים לכם ולסגנון חייכם. כדי לדעת גם איזה מקרר טוב לכם כדאי לבדוק איך הוא משתלב במשאית שלכם ומה עומד לרשותכם מבחינת התשתיות, משום שלא טוב לבחור מקרר שאינו יכול להיטען או למצוא אצלכם מקום מתאים.

בקישור הבא תוכל לקרא עוד על מקררים לרכב.

איך בוחרים מקרר למשאית?

  • אורח החיים שלכם קובע לפני הכל – כאמור, לא רק נהגי משאיות נזקקים למקררים, אבל נהוג לחשוב שהם הצרכנים והלקוחות העיקריים של מקררים כאלה. המקררים הקטנים והמיוחדים שמתאימים לרכב שחיים בו למעשה, הם מקררים שמתחלקים בין אנשים שמחפשים מקום אחסון וקירור לכמה בקבוקי שתייה או פחיות בלבד, משום שאת האוכל הם אוכלים במזנוני דרכים או בבית, לבין כאלה שממש חיים ברכב כמו קרוואן או משאית או אוטובוס שהוסבו למטרת מגורים. במקרה כזה, אתם צריכים למצוא מקרר שיחזיק לא רק שתייה כי אם גם מצרכי מזון בסיסיים, כאלה שיעמדו בעומס אבל גם לא יגזלו יותר מדי אנרגיה. קבעו מהו הצורך שלכם וחפשו לפי זה מקרר שמתאים לכם.
  • עיצוב של דגם מתאים – יש מקררי משאית ורכב שנראים כמו מקרר רגיל ומוקטן, ויש כאלה שנראים כמו ארגז שנפתח עם מכסה. השיקול איזה מקרר לבחור לאיזה רכב נובע משאלת הצורך שלכם בו ומשאלת המקום שיש לכם כדי להניח אותו בו. בדיוק כמו שמכונת כביסה קונים לפי אופן פתיחת הדלת, כך גם מקרר למשאית קונים לפי הנוחות שלכם לפתוח את הדלת בזמן הנסיעה או בין הנסיעות. אם אתם חיים בקרוואן או במשאית ואתם יכולים להציב אותו על הרצפה בצורה יציבה כך שאפשר יהיה לפתוח כמו מקרר רגיל – מה טוב. אם נוח לכם יותר להחזיק מקרר בצורת ארגז שנפתח כמו ארגז כלים זה גם אומר כנראה שאתם יכולים לאחסן בו פחות מצרכי מזון ויותר שתייה.
  • דלתות נשלפות – בחלק מהדגמים תוכלו למצוא מקררים למשאית עם דלת נשלפת, מה שמפנה לכם יותר מקום והופך את המקרר לנוח במיוחד לכל רכב ובכל נסיעה. במקררים אחרים שנפתחים אחרת תמצאו לפעמים גם סלסלה נשלפת שבה המצרכים שלכם. זאת שיטה שמותאמת בעיקר לנסיעות והופכת את המקרר ליעיל במיוחד ונוח, תכנון שלוקח בחשבון את המקום הצר והצפוף ואת הנוחות שבחיפוש ושליפה של מוצרי מזון מבלי שתצטרכו להזיז יותר מדי דברים. הדלתות שנשלפות ודלתות שאינן תופסות מקום וגובה ברכב הן ההמצאה הכי נוחה שיכולה לייעל לכם את השימוש במקרר. כל הנדסת האנוש והעיצוב החדשני של מקררים היום מיועדים לכך שבאמת לא תצטרכו להפריע לעצמכם יותר מדי בגלל המקרר. המקרר נועד להוסיף לנוחות שלכם ולא לפגוע בה.
  • נפח וקיבולת – מקררים לרכב ולמשאית יכולים לנוע בנפח שלהם מ-11 ליטר ועד 52 ליטר ומעלה. זה תלוי כמובן בכמות המזון והשתייה שתרצו לאחסן בהם וזה כרוך כמובן בהכנת מקום מתאים למקרר כזה. אתם יכולים ליהנות מהמינימום שנחוץ לכם או לקנות מעט גדול יותר כדי להשאיר מקום לבלתי צפוי. זה נכון במיוחד למי שסדר היום שלו יכול להיות גמיש והוא יצטרך או ירצה לבשל באמצע, או להיעדר לשעות ארוכות ממקום שבו אפשר יהיה להשיג מזון ושתייה קרירה. ברור שבגלל החשיבות של שתייה באקלים החם של ישראל, רצוי להשאיר מקום לשתייה. אגב, אל תתנו למזגנים להטעות אתכם. גם מזגן מייבש באותה מידה ואף מטעה מאוד, משום שהוא יותר אשליה של רוויה וכך אינכם מרגישים בצמא. כך אפשר להתייבש מהר מאוד ובקלות. לכן, מקררים לרכב אכן מיועדים בעיקר להבטיח שתהיה לכם שתייה קרירה בהישג יד תמיד.
  • חיסכון אנרגטי ויעילות בצריכה – מכיוון שמקררי רכב חייבים להטעין ברכב בלבד, כל מה שקשור למערכת החשמלית של המקרר חייב להיות יעיל וחסכוני. מדובר הן בצריכת החשמל הנמוכה לצורך קירור והן בהטענה ובאנרגיה שהוא גוזל מהמצבר. מערכת חשמלית של מקררים כאלה בדרך כלל מתוכננת לצריכה נמוכה של 12 וולט לפחות בהטענה מהרכב.
  • הטענה בכבלים – יש מקררים שתוכלו להטעין גם בבית ולכן כל מקרר מצויד בכבלי הטענה וחיבור לחשמל גם לרכב וגם לבית. הם צריכים להיות מותאמים לצריכה ולכן אל תסתפקו בכבלים שאינם עונים על כך.
  • בולם זעזועים – יש מקררים למשאית שמכילים בהם גם בולמי זעזועים, וזה חשוב במיוחד אשר מאחסנים בקבוקי זכוכית ומכלים שונים. זה הרי כמו להחזיק קופסת אוכל שאינה מאובטחת היטב ואינה מחוזקת. בנסיעות ארוכות כשהכל מיטלטל כל הזמן ועלול בסופו של דבר להיסדק ולהישבר, זה משמעותי. זה גם שומר בהחלט על המזון שאינו הופך לעיסה בתוך האריזה שלו. לכן, חשוב לבחור מקרר שגם יחזיק מעמד בכל תלאות הדרך.
  • מערכת קירור מותאמת – מערכת הקירור של מקררי רכב שונים צרכה לעמוד הן בעומס של הקירור במתח הנכון של הרכב, והן בבעייתיות כאשר אין מקור מתח וזרם ראוי. יש לווסת את הטמפרטורה כל הזמן ולדאוג לכך ששום דבר לא ישתנה בזמן חירום.
  • בידוד תרמי – בידוד תרמי הוא חיוני בהחלט משום שללא זה כל הקירור מתפוגג והאקלים חודר פנימה.